Geography (197 total)
Scaling
Raw |
50 | 49 | 48 | 47 | 46 | 45 | 44 | 43 | 42 | 41 | 40 |
Scaled |
50.00 | 49.00 | 48.00 | 47.00 | 46.00 | 45.00 | 43.80 | 42.60 | 41.40 | 40.20 | 39.00 |
50 (5 total)
- Aby, Riya (St Monica's College, Epping)
- Bass, Noah Ronald (Wesley College, Melbourne)
- Cassidy, Gareth James (Mazenod College, Mulgrave)
- Dare, Emily Sarah (St Leonard's College, Brighton East)
- Turner, Liam Anthony (St Bede's College, Mentone)
49 (4 total)
- Asquith, Lucy Victoria (Goulburn Valley Grammar School, Shepparton)
- Martin, Angus Samuel (McKinnon Secondary College)
- Tennent, Declan Mark (Mazenod College, Mulgrave)
- Wong, Ethan Alexander (De La Salle College, Malvern)
48 (2 total)
- Johnstone, Maxwell Gabriele (Strathmore Secondary College)
- Wu, Ingrid Jin (Presbyterian Ladies' College, Burwood)
47 (7 total)
- Benesovsky, Sarah Nicole (Luther College, Croydon Hills)
- Frauenberger, Johanna Maria (Huntingtower School, Mount Waverley)
- Lava, Lucas (Strathmore Secondary College)
- Mott, William Bruce (Brunswick Secondary College)
- Pusic, Samuel James (Haileybury College, Keysborough)
- Roberts, Claudia Isobel (The Hamilton and Alexandra College)
- Simic, Stefan (McKinnon Secondary College)
46 (10 total)
- De Bruin, Nicholas Paul (St Bede's College, Mentone)
- Dyson, Oliver James (Haileybury College, Keysborough)
- Faulks, Cleo Mackenzie (Melbourne Girls Grammar, South Yarra)
- Harrison, Nia Jude (Ballarat Clarendon College)
- Kilgower, Ryan Michael (Mazenod College, Mulgrave)
- Moran, Patrick Thomas (Mazenod College, Mulgrave)
- Slater, Benjamin William (Trinity Grammar School, Kew)
- Trevena, Max (Haileybury College, Keysborough)
- Vieregge, Ashlyn Jade (Alkira Secondary College, Cranbourne North)
- Zangl, Anton Christoph (Balwyn High School, Balwyn North)
45 (11 total)
- Chen, Nikki (Camberwell Anglican Girls Grammar School, Canterbury)
- Collings, Elisa Caitlin (Box Hill High School)
- Conroy, Charlotte (Loreto Mandeville Hall, Toorak)
- Lang, Rachel Ruoqi (Fintona Girls School, Balwyn)
- Malik, Chitra (MacRobertson Girls High School, Melbourne)
- McPherson, Electra Imogen (Northcote High School)
- Novalija, Hannah Elizabeth (Catholic Ladies College, Eltham)
- Paul, Joshua Thomas (De La Salle College, Malvern)
- Rann, Bridie (Mentone Grammar School)
- Roberts-Campello, Joseph (Maribyrnong Secondary College)
- Walsh, Lachlan Jesse (Catherine McAuley College, Bendigo)
44 (20 total)
- Cahill, Maeve Mcsweeney (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus, St Kilda East)
- Canning, William (De La Salle College, Malvern)
- Chan, Kate Olivia (Strathcona Baptist Girls Grammar School, Canterbury)
- Enticott, Jack William Russ (Melbourne Grammar School)
- Fritsch, Alexander Michael (St Kevin's College Toorak)
- Garner, Jasmine Caroline (McKinnon Secondary College)
- Goonesekera, Vinhara (Trinity Grammar School, Kew)
- Grech, Catherine Amy (Overnewton Anglican Community College, Keilor)
- Guthrie, Jasper Tian Leong (Camberwell Grammar School, Canterbury)
- Houeix, Madison Ann (Beaconhills College - Berwick)
- Hurst, Jarrod Patrick (The Hamilton and Alexandra College)
- Jones, Kaishan Oliver Soh (Box Hill High School)
- Kalfoglou, Evangelia (Mentone Girls' Grammar School)
- Lam, Joshua Yuen Chung (McKinnon Secondary College)
- Lawless, Tom Aidan (Wesley College, Melbourne)
- Maginness, Thomas Alfred (St Bede's College, Mentone)
- Mao, Beian Annie (Presbyterian Ladies' College, Burwood)
- Ripani, Olivia Alexandra (Melbourne Girls Grammar, South Yarra)
- Topy, Alyssa (Loreto Mandeville Hall, Toorak)
- Yang, Daniel Xiang Lin (Melbourne Grammar School)
43 (25 total)
- Albert, Madison Claire (Haileybury Girls College, Keysborough)
- Cameron, Hamish Gilbert (Box Hill High School)
- Carrier, Patrick John (St Bernard's College, Essendon)
- Diamond, Kerri-Lee (Presbyterian Ladies' College, Burwood)
- Eddy, Kylie Ann (Huntingtower School, Mount Waverley)
- Finlayson, Rebecca Tina (Westbourne Grammar School - Hoppers Crossing Campus, Truganina)
- Giagoudakis, Zoe (Camberwell Anglican Girls Grammar School, Canterbury)
- Han, Christopher Anthony (Camberwell Grammar School, Canterbury)
- Hartley, Chloe Anne (Firbank Grammar School, Brighton)
- Holman, Bonnie Mae (Overnewton Anglican Community College, Keilor)
- Kelemen, Myles Benjamin (McKinnon Secondary College)
- Kilburn, Lisa Marie (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus, St Kilda East)
- Lanaras, Elizabeth (McKinnon Secondary College)
- Lockton, Ebony Grace (McKinnon Secondary College)
- Loo Yong Kee, Stacey (Loreto Mandeville Hall, Toorak)
- McCallum, Campbell Fraser (St Kevin's College Toorak)
- Nathan, Joel James (Yarra Valley Grammar School, Ringwood)
- Nguyen, Jennifer (MacRobertson Girls High School, Melbourne)
- Race-Stelling, Alex Darcy (Cathedral College, Wangaratta)
- Suto, Layla Rose (Sacred Heart College Geelong, Newtown)
- Thomas, Jerome Reji (John Monash Science School, Clayton)
- Toner, Emily Grace (Strathcona Baptist Girls Grammar School, Canterbury)
- Woolf, Heidi Chantel (Methodist Ladies College, Kew)
- Woolley, Callum David Vaughan (Penleigh and Essendon Grammar School, Keilor East)
- Xu, Connor Nuo (Camberwell Grammar School, Canterbury)
42 (28 total)
- Argentov, Daniel (St Bede's College, Mentone)
- Barraza, Hannah Elena (Maribyrnong Secondary College)
- Bell, Storm Meehan (Wesley College - Glen Waverley Campus)
- Brancea, Samuel (Gleneagles Secondary College, Endeavour Hills)
- Buccella, Lorena Giulia (Sacre Coeur, Glen Iris)
- Chilcott, Amy Elizabeth (Fintona Girls School, Balwyn)
- Christou, Madeleine (Overnewton Anglican Community College, Keilor)
- Cotsell, Eva Rose (Ballarat Clarendon College)
- Hardy, Madeleine Elise (Siena College, Camberwell)
- Hutchinson, Kane Blair (St Bede's College, Mentone)
- Kunstler, Lisa Katherine Luise (Methodist Ladies College, Kew)
- Lee, Gabriella Nicole (Melbourne Girls Grammar, South Yarra)
- Leeming, Phoebe Josephine (Vermont Secondary College)
- McNearney, Ryan Patrick (Sacred Heart College Geelong, Newtown)
- Nichols, Hannah Rose (The Hamilton and Alexandra College)
- Paspaliaris, Zayne Sotiros Fava (Scotch College, Hawthorn)
- Petrie, Hannah Louise (Avila College, Mount Waverley)
- Rizio, Olivia (Eltham College, Research)
- Roberts, Penelope Victoria (Haileybury Girls College, Keysborough)
- Roxburgh, Henrietta Lucy (Melbourne Girls Grammar, South Yarra)
- Santospirito, Olivia Frances (Star of the Sea College, Brighton)
- Shaw, Isabelle (Mentone Girls' Grammar School)
- Thorne, Portia Boucher (McKinnon Secondary College)
- Tolj, Stephanie May (Sacred Heart College Geelong, Newtown)
- Turner, Alice Jayne (Blackburn High School)
- Van Doorn, Sophie Alexandra (McKinnon Secondary College)
- Wang, Eric (Melbourne High School, South Yarra)
- Woods, Ruby Marion (Elwood College)
41 (38 total)
- Ajit, Aditya (Melbourne High School, South Yarra)
- Allsop, Patrick John (St Kevin's College Toorak)
- Buddle, Babette Imogen (St Catherine's School, Toorak)
- Cameron, Samantha Emily (Star of the Sea College, Brighton)
- Campbell, Fergus Gavan (Melbourne High School, South Yarra)
- Carlisle, Emma Louise (Mary Mackillop Catholic Regional College, Leongatha)
- Cass, Amelia May (Highvale Secondary College, Glen Waverley)
- Chu, Aidan Robert Yuan (Camberwell Grammar School, Canterbury)
- Collard, Sophie Ann (Luther College, Croydon Hills)
- Colquhoun, Tess Clementine (Geelong Grammar School, Corio)
- Cormick, Angus Leslie (Distance Education Centre Victoria, Thornbury)
- Cowan, Ruby Priscilla (Star of the Sea College, Brighton)
- Cullen, Jack Darby (St Bernard's College, Essendon)
- Hall, Isobel Elizabeth (John Monash Science School, Clayton)
- Hart, Aimee Olivia (Eltham College, Research)
- Hoogstra, Madeleine Rose (Clonard College, Herne Hill)
- Joseph, Lauren Claire (Korowa Anglican Girls' School, Glen Iris)
- Keane, Paul Robert (Distance Education Centre Victoria, Thornbury)
- Krasovec, Hannah Katherine (Avila College, Mount Waverley)
- Kuzmis, Monique Elisha (McKinnon Secondary College)
- Lay, Britany (Penleigh and Essendon Grammar School, Keilor East)
- Le, Thu (Copperfield College, Delahey)
- Liang, Shi Long (Melbourne High School, South Yarra)
- McLean, Adelaide Grace (Chairo Christian School, Drouin)
- Murphy, Jackson John (St Bede's College, Mentone)
- Musgrave, Olivia Margaret (John Monash Science School, Clayton)
- O'Leary, Benedict Thomas (St Kevin's College Toorak)
- Olive, Henry James (St Kevin's College Toorak)
- Phelan, Rory Christopher (St Bernard's College, Essendon)
- Prabha, Arya (MacRobertson Girls High School, Melbourne)
- Que, Joyce Keyuan (MacRobertson Girls High School, Melbourne)
- Ramsay, Hamish Jonson (Scotch College, Hawthorn)
- Stuckey, Emily Suzanne (Melbourne Girls Grammar, South Yarra)
- Tang, Hayley Xi-Wen (MacRobertson Girls High School, Melbourne)
- Thompson, Lachlan Harvey (Camberwell Grammar School, Canterbury)
- Wan, Danna Yaqi (MacRobertson Girls High School, Melbourne)
- Wilkinson, Paige Eliza (Catherine McAuley College, Bendigo)
- Woolley, Katherine Elise (Methodist Ladies College, Kew)
40 (47 total)
- Amad, Marc Joseph (Balwyn High School, Balwyn North)
- Braakhuis, Laura Ann (Canterbury Girls Secondary College)
- Bulman, Amy Eleanor Rose (McKinnon Secondary College)
- Cameron, William Nicholas (Trinity Grammar School, Kew)
- Campbell, Margaret Grace Howard (Presbyterian Ladies' College, Burwood)
- Cardullo, Corey Francis (Mazenod College, Mulgrave)
- Carpeggiani, Nicholas Aquila (Mazenod College, Mulgrave)
- Cheng, Mary (Camberwell Anglican Girls Grammar School, Canterbury)
- Craven, Ruby (MacRobertson Girls High School, Melbourne)
- Crouch, Sophie Elizabeth (Star of the Sea College, Brighton)
- De Silva, Selina Nipuni (MacRobertson Girls High School, Melbourne)
- Dewar, Miranda J B (Methodist Ladies College, Kew)
- Dimitropoulos, Isabella Joy (Methodist Ladies College, Kew)
- Douglas, Charlotte Jane Isabel (Melbourne Girls Grammar, South Yarra)
- Elliott, Olivia Grace (Melbourne Girls Grammar, South Yarra)
- Fairchild, Olivia Lucy (Melbourne Girls Grammar, South Yarra)
- Frid, Chelsea Ariela (St Leonard's College, Brighton East)
- Gauci, Olivia (Strathmore Secondary College)
- Gleeson, Jack Walter (St Kevin's College Toorak)
- Hall, Finn Brian John (Huntingtower School, Mount Waverley)
- Hanley, Erin Elyse (St Margarets School, Berwick)
- Hartrick, Liam Standish (Emmaus College, Vermont South)
- Haw, Renee (Ringwood Secondary College)
- Haycroft, Martin Michael (St Bede's College, Mentone)
- Henwood, Danielle (Cathedral College, Wangaratta)
- Koh, Marissa Li Ann (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus, St Kilda East)
- Kouros, Stefan Alexander (Melbourne Grammar School)
- Lal, Harrison Rowan (Marcellin College, Bulleen)
- Murdoch, Ashleigh Victoria (Westbourne Grammar School - Hoppers Crossing Campus, Truganina)
- Orr, Emily Kate (Box Hill High School)
- Read, Benjamin James (Haileybury College, Keysborough)
- Rimkevicus, Emma Louise (Box Hill High School)
- Robbins, Sophie Alice (St Leonard's College, Brighton East)
- Royle, John Gordon (Melbourne Grammar School)
- Russell, Hannah Margaret (The Hamilton and Alexandra College)
- Searles, Evan Peter (Scotch College, Hawthorn)
- Senanayake, Dileesha (MacRobertson Girls High School, Melbourne)
- Silva, Watudura Tikiri Dilki (John Monash Science School, Clayton)
- Stripp, Gabriel John Wallace (St Leonard's College, Brighton East)
- Stutz, Luke Gordon (Mazenod College, Mulgrave)
- Stynes, Matisse Mary (Wesley College, Melbourne)
- Stynes, Samuel Thomas (Xavier College, Kew)
- Thatphithakkul, Proud (Geelong Grammar School, Corio)
- Thompson, Emma Rachel (Lowther Hall Anglican Grammar School, Essendon)
- Tram, Ashlee (Vermont Secondary College)
- Ward, Madeline Ruby (Presbyterian Ladies' College, Burwood)
- Witkowski-Blake, Zofia Tallulah (MacRobertson Girls High School, Melbourne)